Ferruh DinckalFotoğrafcı

1960 yılında İstanbul'da doğdum. 19 yaşına kadar İstanbul Nişantası'da yaşadım. O yaştan sonra çalışma hayatım başladı. 19 yaşımın sonlarında Libya gidip yaklaşık iki yıl çalıştım. Oradan sonrada iki yıl Irak... Döndüğümde yeni bir Türkiye vardı. Evren'in temellerini atıp yumuşattığı küresellesen dünyaya hazırlanan Özal Türkiyesi... 1984 de askere gittim. 1986 da yine sivildim.

1988 da bilgisayar ile tanıştım. 1990 yılından sonra profesyonel olarak bilgi işlem sektöründeydim. Halen tanışıklığım çalışmalarım yoğun bir şekilde sürüyor. Bir sürü projeye imza attım yada katkıda bulundum. Önceleri fabrika otomasyonu 1994 den sonra internet üzerinde onlarca. 1994 de ailem ile birlikte Avustralya'ya göçmen olarak yerleştik.

Avustralyada'da boş durmadım. O gün bugün başta dernekler olamak üzere benim dünya görüşüme uygun bulduğuma inandığım bir çok etkinlik ve projede yer aldım. Politika, fotoğrafcılık, felsefe ve Anadolu uygarlıkları en büyük tutkum, sorumluluğum yada terapim. Bazı yerlerde yazılarım ve derlemelerim yayınlandı. Halen ayorum.com web sitesinde düzenli olarak yazılarım yayınlanıyor.

BENİM GÖZÜMDEN BENİM DÜNYAMI KEŞVEDIN