Kültürün Damarları Anadolu

Dünyanın en büyük açıkhava müzelerinden biri olan Anadolu, çağlar boyu göç eden medeniyetlere bir köprü olmuştur. Burada oluşan kültür mozaiği günümüzden binlerce sene önce burada yerleşen insanlar tarafından oluşturulmaya başlanmıştır. Anadolu uygarlıklarının oluşumu ve gelişimi tarihin tanıdığı bir sans olduğu düşüncesi ile 1993 yıllarinda yazdığım değişik konulardaki yazıları içerir. File size : 1,754 KB

Tilki, Lama ve Yumurta

ayorum.com da haftalık "Aptallığıma verin ama" yazi dizisi için 2010 yılında yazdığım yazılar Gezen Tilki adı altında topladım. Biraz açı ile gülümseyerek okuyabilirsiniz .

File size : 1,162 KB

Yorumsuz - 12 Eylül Belgeleri

12 EYLÜL BELGELER'i Cumhuriyet tarihinin kilometre taşlarından biri olan 12 Eylül, üzerinden onca yıl geçmesine karşın hala tartışılan en önemli olaylardan biri... 12 Eylül 1980'den başlayarak, 1983 Milletvekili Genel Seçimleri sonucu TBMM'nin tekrar açılmasına kadar geçen süreçteki belge ve olaylara (bildiriler, konuşmalar, gazete küpürleri, yorumlar, tartışmalar, davalar, Sıkıyönetim Mahkemeleri kararları, Danışma Meclisi çalışmaları, 1982 Anayasası'na ilişkin tartışmalar...,) "12 Eylül Belgeleri" adını verdığım bu bölümde yer veriledi.

File size : 1,087 KB